Anasayfa
Çözümler
Hizmetler
Referanslar
Makaleler
Broşürler
    

Müşteri ilişkileri yönetiminin ana hedefi entegre bir CRM sisteminin kullanılarak iş süreçlerinin optimize edilmesi ve satışların arttırılmasıdır. Bunun sonucunda da memnun müşteriler, artan müşteri sadakati ve maksimize edilmiş gelir elde edilir. CRM, firmalara rekabet avantajı ve yeni pazarlara giriş imkanı sağlar.

 

Merkezi olarak saklanan veriler firma genelinde kullanıcı ağı oluşturur

 

CRM, tüm firmanın müşteriye odaklanmasını sağlar. Tüm kişi ve departmanlar – Satış, Pazarlama, Müşteri Hizmetleri, Muhasebe, Sekreterya, Yönetim vs. – merkezi ve standart bir CRM çözümünü kullanırlar. Çalışanlar, sahip oldukları kişisel yetkiler dahilinde diğer departmanların bilgilerine erişebilir, böylece daha verimli bir şekilde çalışabilirler. Bunun sonucunda firma genelinde süreçlerin otomasyonu sağlanmış olur. 

 

Müşteri dosyaları gereken tüm bilgileri sağlar

 

Müşteri dosyaları, profesyonel müşteri hizmetlerinin temelini oluşturur. Tüm müşterilerin bilgilerine 360 derece bakış sağlanır: randevular, görevler, telefon notları, satış fırsatları, şikayetler, siparişler, irsaliyeler ve projeler. Bunun sonucunda, çalışanlarınız daima tam bilgiye sahip olup, müşterilerinize profesyonel tavsiyelerde bulunur ve doğru kararlar verirler.

 

Müşteri bilgileri gelişim için potansiyel yaratır

 

Müşterinin ve pazarın isteklerinin bilinmesi, ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi için esastır. Müşteri profilleri, satışta veya müşteri hizmetlerinde en iyi bilgi kaynağını sağlar. Çok boyutlu analizler farklı veri tipleri arasındaki ilişkileri gösterir ve ilerideki gelişmeler için potansiyelin belirlenmesini sağlar.

 

İletişim biçimi ve sıklığı müşteri değerine göre ayarlanır

 

Talepler ve potansiyel, müşteriden müşteriye değişir ve her bir müşteri kendine özel etkileşime ihtiyaç duyar. Etkileşim, müşterinin firma için değerine bağlı olarak değişir. Müşteriler değerlerine göre segmente edilir ve uygun pazarlama ve hizmet ölçütleri üzerinde karar verilir. Bu, satış ekibinizin daha verimli çalışmasını, doğru zamanda doğru ürünü önermelerini, çapraz satış olanakları yaratmalarını sağlayarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Böylece, satış fırsatları olumlu sonuçlanır.

 

Verimli ve motive çalışanlar en iyi hizmeti sağlar

 

Çalışanlar arasında kabul ve müşteriye tutarlı odaklanma, bir CRM sisteminin başarıyla uygulanmasındaki anahtar kriterlerdir. CRM yazılım çözümü kullananlar için müşteri bilgilerini güncellemek, günlük görevleri daha verimli bir şekilde tamamlamak, bilgi sahibi olarak karar vermek ve görevleri uzmanına atamak gibi işler daha kolay hale gelir ve çalışanlar daha fazla motive olurlar. Müşterileriniz de işinde profesyonel personel ile iletişim kurdukları için daha memnun olurlar.

 

CRM mevcut uygulamaları bir araya toplar

Modern bir CRM sistemi, MS Office, ERP, arşivleme ve iletişim çözümleri gibi mevcut uygulamaları entegre eder ve her bir müşteri için tüm bilgileri tek bir platformda konsolide eder. Çözüm firma ile birlikte geliştirilebilir: işletmenin farklı lokasyonları için tüm firma bazında veya kullanıcı bazında. Firmanın tüm çalışanları bilgiye doğrudan erişerek daha verimli çalışabilirler.

 

LiveZilla Live Help

 

BROŞÜRLER

CAS genesisWorld CRM Tanıtım Broşürü (Version 10)

 
 

Bookmark and Share

   

anasayfa | çözümler | hizmetler | referanslar | iletişim

Copyright 2010 © ABS Bilgi Sistemleri | Yasal haklar