Anasayfa
Çözümler
Hizmetler
Referanslar
Makaleler
Broşürler
    

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), uzun süreli ve karlı müşteri ilişkileri kurmayı hedefleyen ve şirketinizin bütün birimlerini kapsayan bir iş stratejisidir. CRM’in bugün gündeme gelmesinin sebebi, çok rekabetçi bir hal alan pazar ortamında müşteri beklentilerini karşılamak için şirketlerin giderek daha fazla ve daha iyi hizmeti rakiplerden daha etkin biçimde müşteriye sunmak durumunda olmalarıdır. CRM çözümü şirketinizin tümüne hizmet eder. Bilgi yönetimini destekler ve ticari sırlarınızı korur. İşletme genelinde ortak kullanılan tek müşteri veritabanı sayesinde oluşan eksiksiz müşteri dosyaları satışların kontrolünü kolaylaştırır.

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) firmaların en değerli varlıkları olan müşterilerini odak noktasına yerleştiriyor. Yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin yanında, günümüzün müşterileri kendilerine özel iletişim ve birinci sınıf hizmet beklentisi içerisindeler. CRM, uzun süreli ve karlı müşteri ilişkilerinin yönetilmesini ve geliştirilmesini sağlayan bir iş stratejisi.

CRM, müşterilerin ne istediklerinin belirlenmesini ve sonrasında sistematik olarak tüm firma içi süreçlerin bu istekleri karşılamaya yönelik düzenlenmesini içermektedir. CRM projelerinin içeriğinin önemli kısmını iş süreçlerinin değiştirilmesi, geri kalanını ise müşteri ilişkileri yönetiminin uygulanmasını destekleyecek CRM yazılımları gibi teknolojiler oluşturur.

CRM yazılımları tüm müşteri bilgilerini, firma çalışanlarının yetkileri dahilinde ulaşabilecekleri merkezi bir veritabanında tutar. Her bir çalışan müşterisinin ihtiyaçlarını tam olarak bilir ve müşterisine profesyonel ve ona özel hizmet ve destek verir.

CRM şirket içinde şeffaflık sağlar, süreçlerin verimliliğini arttırır ve tüm firma tarafından kullanılabilen bir bilgi havuzu oluşturur. Böylece satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve tüm firma dahilinde yapılandırılmış süreçler oluşturulur.

 

LiveZilla Live Help

 

CAS genesisWorld CRM

KOBİ'ler için çeşitli modüller ile zenginleştirilebilen eksiksiz bir CRM sistemi...

 

CAS PIA - CRM SaaS

Küçük işletmeler ve serbest çalışanlar için Web tabanlı CRM çözümü...

 

Bookmark and Share

 

 

 

anasayfa | çözümler | hizmetler | referanslar | iletişim

Copyright 2010 © ABS Bilgi Sistemleri | Yasal haklar